Ana Sayfa

EKONOMİ

Seyahat ve Yaşam

Sanat-Kültür-Tarih

SPOR

İşletmede Verimlilik

İşletmelerde İSG

TEKNİK BİLGİ ve ÇÖZÜMLER

Haberler & Duyurular

BLOG

Resim ve Karikatürler

Kayıt

İletişim
Hoşgeldiniz!
GÜNLÜK YAŞAM
KUANTUM FİZİĞİ
BİLGİSAYAR&PROGRAM
KLASİK BİLİM
AYDINLATMA&IŞIK
CEP TELEFONLARI
Mayıs, 2014
Temmuz, 2014
Ocak, 2015
Şubat, 2015
Haziran, 2015
Temmuz, 2015
Şubat, 2017
Paralel Evrenler Kavramı


Paralel Evrenler Masalı


Paralel Evrenler, günlük yaşamda yapılamayan herşeyin gerçekleşmiş olabileceği ve her karar aşamasında oluşan masalımsı diğer dünyalar...Bilindiği üzere, son dönemlerde Dünyamızdaki Yerçekiminin ve Evrendeki kütle çekiminin aslında olması gerektiğinden daha zayıf olduğu gibi bir sonuca varılmıştır.


Bunun nedenleri araştırıldığında, başka bir takım boyutların varlığının buna neden olabileceği anlaşılmış ve önce bir 4. Boyuttan daha sonra beşinci bir boyuttan ve nihayetinde de 10. boyuttan bile söz edilir hale gelinmiştir. Yani, bazı Bilim Adamları tarafından "Evren 10 Boyut ve Zaman'dan oluşmaktadır" sonucuna varılmıştır. Her şeyin teorisi (Theory of Everyting) olduğu iddia edilen sicim teorisi (String Theory) bunu tanımlamaktadır.

Tabii elbette bütün bu boyutlar yalnızca yerçekiminin zayıflığını açıklamak için değildir. Evrendeki bütün sistemlerin açıklanabilmesi ve bütün olabilecek boyutların olasılık sayısı da bu boyut sayısına ulaşılmasına neden olmuştur.

 

Bu boyutların birinde veya bir kaçında evrenin bir nevi belirli oranda bir karşıtı olmalıdır ki dünyadaki çekim kuvvetleri azalmış olsun. Yani farklı ölçekte de olsa her şeyin bir nevi aynası gibi bir varlık diğer bir boyutun içinde yer almalıdır. Böylece yerçekiminin neden olması gerektiğinden az olduğu anlatılabilsin.

Tabii bu noktada Kuantum teorisindeki maddenin aynı anda farklı iki yerde olabileceği görüşü, popüler bilim adamları tarafından alakalı alakasız bu konuyla birleştirilince ortaya paralel evrende farklı olarak yaşanan hayat, hatta, sürekli oluşan bir çok paralel evrenlerdeki farklı yaşanan hayatlar fenomeni çıkarılmıştır. Çıkarılmıştır diyorum çünkü bu hakikaten zorlama bir görüştür. Hem de birbiriyle çelişkiler içinde olan zorlama oluşturulmuş bir görüş.

Stephen Hawking'in Farklı Evrenlerin varlığını anlatan teorisinin bunlarla yani Dünyada halen yaşayan bütün canlıların var olduğu bu evrenlerle hiç bir alakası yoktur. Hatta Farklı Evren'lerin varlığı bile yalnızca bir teoridir ve olabilir denilmektedir. Ayrıca bu teorinin diğer boyutlarla da alakası yoktur. Ama popüler bilimciler insanların başka dünyalarda istediklerine kavuşabileceklerinin hayalini kullanarak bu görüşü savunmaya devam etmektedirler. Bunların en meşhuru ve belki de yegane savunucusu BBC'ye programlar yapan Michio Kaku'dur. Ağır makale, teori ve formüllerden arınmış "popüler" bilimin elbetteki kanallarda daha fazla reyting alacağı şüphesizdir ve belki de halkın bilime ilgi duymasını sağlanması açısından faydalıdır.

Aşağıdaki çizimde,
günlük yaşamda yapılamayan herşeyin gerçekleşmiş olabileceği ve her karar aşamasında oluşan diğer dünyanın tasfiri yapılmıştır. Popüler bilim adamlarının Kuantum Teorisi ve Sicim Teorisi'ni birbirine katıp karıştırıp öne sürdükleri karşı konulamaz büyülü evren masalı..<< Geri Dön Yeni Yorum Ekle
psype
3/26/2022 6:43:12 AM
thesis statement help
500 word essay service project essay examples <a href="https://englishessayblog.com/">professional essay writers</a> essay writing service somerset county nj
AbrtVat
3/20/2022 10:05:03 AM
703025202 link
<a href="https://t.me/filmfilmfilmes/21">Рассказ Служанки</a>
AbrtVat
3/20/2022 7:52:10 AM
658621331 more
<a href="https://t.me/filmfilmfilmes/8">Отрочество</a>
AbrtVat
3/20/2022 5:40:02 AM
801915311 site
<a href="https://t.me/filmfilmfilmes/15">Аквамен</a>
AbrtVat
3/20/2022 3:28:06 AM
523904925 link
<a href="https://t.me/filmfilmfilmes/15">Аквамен</a>
335 Adet 1  2  3  4  5  ...  67 
Yeni Yorum Ekle
İsim*
Konu*
Yorum*
Lütfen resim üzerinde gördüğünüz onay kodunu giriniz.*
Resmi Yenile


 
Ana SayfaEKONOMİSeyahat ve YaşamSanat-Kültür-TarihSPORİşletmede Verimlilikİşletmelerde İSGTEKNİK BİLGİ ve ÇÖZÜMLERHaberler & DuyurularBLOGResim ve KarikatürlerKayıtİletişim